9 Fradi játékos a válogatott keretben

1913. április. 27., 18:17   |

1913-ban a Wagner-serlegért játszott a magyar és az osztrák csapat, 20 000 néző előtt, a WAC-pályán.

1913-ban a Wagner-serlegért játszott a magyar és az osztrák csapat, 20 000 néző előtt, a WAC-pályán. A mi csapatunk összeállítása nagy vitákat váltott ki, ugyanis – addig példa nélkül álló döntéssel – kilenc FTC-játékos került be a csapatba. Csak Zsák Károly („33” FC) és Bíró Gyula (MTK) fért be Rumbold Gyula, Payer Imre, Bródy Sándor, Blum Zoltán és a Weisz Ferenc, Tóth István, Pataky Mihály, Schlosser Imre, Borbás Gáspár összeállítású ötösfogat mellé. Tóth „Potya” lőtte az első félidő egyetlen gólját, azt még az osztrák ünnepelt, a 25. válogatott mérkőzését játszó Jan Studnicka kiegyenlítette. Az utolsó húsz perc azonban a mély talajon nagyon jó erőnléttel kitűnő magyaroké volt: Bíró Gyula távolról lőtt nagy gólt, majd Pataky Mihály duplázott. Így lett 4:1 a vége. A szokásoknak megfelelően nagy számban a mérkőzésre utazott magyar szurkolók a találkozó után betódultak a pályára, s vállukra kapták a hősöket.