Hiába a vezető gól az első percben, a peruiak megfordítják a meccset

1982. április. 18., 00:12   |

1982-ben az osztrákok elleni, márciusi kínos 2-3 után újabb vereséget szenvedett a válogatott: ezúttal a peruiaktól kapott ki.

1982-ben az osztrákok elleni, márciusi kínos 2-3 után újabb vereséget szenvedett a válogatott: ezúttal a peruiaktól kapott ki. Pedig jobban nem is kezdődhetett volna a mérkőzés, a „sógorok” elleni mérkőzés óta a felére fogyott, s így csak 25 000 fős publikum őszinte örömére az újonc középcsatár, Szentes Lázár már az első percben gólt szerzett. (Még egy újonc bemutatkozott a válogatottban, Hannich Péter.) A folytatásban ellenben szinte semmi sem sikerült a Katzirz – Sallai, Kerekes A., Tóth J. (Varga J.) – Hannich (Moldván), Rab, Póczik (Várady) – Bodonyi (Szokolai), Szentes, Kiss L., Pölöskei összeállításban futballozó, támadójátékosokban egyáltalán nem szűkölködő együttesnek. A peruiak a második félidőben két gólt is szerezve fordítottak, mindkét góljukat Uribe lőtte.