Kétszer kettő

1923. október. 28., 19:46   |

Két mérkőzést játszott kettőt nyert a magyar válogatott eddig október 28-án. S mindkettőn két gólt szerzett.

1923-ban a svédek látogattak az Üllői útra. Rosszul indult a mérkőzés a Fehér – Mándi, Hungler II – Kertész II, Orth, Blum – Braun, Molnár, Pataki, Eisenhoffer, Solti összeállítású csapatnak, a vendégek a 2. percben Detter révén előnybe kerültek. Ám Eisenhoffer József pazar napot fogott ki. Az FTC mindössze másodszor válogatott belsőcsatára (máskor meg: balszélsője) két gólt szerzett, s ezzel megnyerte a mérkőzést 2:1-re.

A chilei világbajnokság, sőt Grosics Gyula búcsújátéka után járt már a magyar futball 1962 őszén. A jó passzban lévő válogatott az osztrákokat fogadta 65 000 néző előtt a Népstadionban. A Szentmihályi – Mátrai, Mészöly, Sóvári – Solymosi, Sipos – Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Fenyvesi összeállítású tizenegy Göröcs János góljával vezetést szerzett a 23. percben. Az osztrákok igyekeztek egyenlíteni, de nem sikerült nekik. Sőt, a 90. percben Sándor Károly lőtt még egyet, beállítva a végeredményt: 2:0.