Megszakadt a németek elleni jó sorozat

2001. augusztus. 15., 14:06   |

A magyar válogatott az izraeliek elleni találkozóig mindössze egy hivatalos mérkőzést játszott augusztus 15-én: 2001-ben kikapott a német válogatottól a Népstadionban.

Nem volt jó passzban a magyar csapat 2001-ben, az augusztusi mérkőzés a hetedik volt a sorban, az első haton mindössze egy győzelem született, a grúzok ellen. A németek elleni ünnepi találkozón (Az MLSZ ezen a mérkőzésen ünnepelte centenáriumát) nem a magyar csapat volt az esélyes, mégis kellemetlen meglepetést keltett, hogy öt gólt kapott.

A Bicskei Bertalan által irányított csapatra (és a Nationalelfre) 26 000 néző volt kíváncsi. A magyarok a Király Gábor – Korsós György, Sebők Vilmos, Pető Tamás, Mátyus János – Halmai Gábor, Lisztes Krisztián, Illés Béla – Tököli Attila, Horváth Ferenc, Korsós Attila tizeneggyel kezdett, a második félidőre Korsós György és Illés Béla helyére Hrutka János és Dárdai Pál állt. A 79. percben Lisztes Krisztiánt Lendvai Miklós váltotta.

A csapat az első félórában jól tartotta magát, de akkor Jörg Böhme értékesített egy büntetőt. Sebastian Kehl még az első játékrészben szerzett egy további gólt. Sőt, német találattal indult a második 45 perc is (Carsten Jancker szerezte). Frankl Baumann gólja, 0-4 után szépített Tököli Attila, majd a 91. percben Horváth Ferenc gólja kétgólosra faragta a különbséget. Ám az utolsó percben, a 92.-ben Oliver Bierhoff is bevette Király Gábor kapuját. A németek 1974 óta először, öt mérkőzés után tudtak ismét nyerni a magyarok ellen.