Négyet kaptak a jugoszlávok

1958. április. 20., 23:50   |

A magyar válogatott egyetlen mérkőzést játszott eddig április 19-én, az pedig fényes sikert hozott. Baróti Lajos csapata 4:0-ra megverte az egy évvel később Eb-ezüstérmes jugoszlávokat a Népstadionban.

A Grosics – Mátrai, Sipos, Sárosi – Bundzsák, Kotász – Sándor, Göröcs, Budai, Tichy, Fenyvesi összetételű magyar tizenegy kicsit álmosan kezdte a találkozót, s a hangulathoz még az is hozzájárult, hogy nagyon korán sötétedni kezdett. Szerencsére sötét felhők ellenben egyáltalán nem kezdtek gyülekezni a 90 000 fős publikum feje fölött. Sándor Károly szerezte az első gólt a 37. percben, Tichy Lajos, látványos felhőfejessel a másodikat az 53. percben. Már akkor eldőlt a meccs, de a magyar csapat nem állt le. Egy gyors támadás végén a Bp. Honvéd belsőcsatára megszerezte a második gólját is a 68. percben, majd a 87. percben a Csepel újonca, Pál II Tibor is bevette Krivokucsa hálóját. A jugoszlávok, akárcsak az 1958 őszi, zágrábi találkozón, ismét négy gólt kaptak a magyaroktól, akiknek, ellentétben az említett találkozóval, nemhogy négy, de egyetlen gólt sem tudtak lőni. Magyarország–Jugoszlávia 4:0