Remek előjelek után állt ki a válogatott Svájc ellen

1981. április. 28., 23:57   |

1981-ben játszott a magyar válogatott a svájciak ellen. Remek előjelek után, mert a csapat szűk két héttel korábban remek győzelmet aratott Valenciában a spanyolok ellen (3-0).

1981-ben játszott a magyar válogatott a svájciak ellen. Remek előjelek után, mert a csapat szűk két héttel korábban remek győzelmet aratott Valenciában a spanyolok ellen (3-0). Luzernben Claudio Sulser, a Grasshoppers akkor az európai elithez tartozó csatára ígérkezett a legnagyobb veszedelemnek, s ő igazolta a hírnevét. Kétszer is megszerezte a vezetést, de előbb – a félidő utolsó percében, a féltérdre bukott Törőcsik András visszapasszolt labdáját értékesítve – Bálint László, majd a 64. percben Müller Sándor is kiegyenlített. Mészöly Kálmán a Mészáros – Martos, Bálint, Garaba, Tóth J. – Müller (Varga J.), Csapó (Szántó), Mucha – Fazekas, Kiss L., Törőcsik összeállítású, három belgiumi légióssal felálló együttese így értékes idegenbeli döntetlennel kezdte a világbajnoki selejtezőket (2-2). Nem utolsósorban a három légiósból kettő gólt szerzett.