Rengetegen voltak kíváncsiak a „Wundermannschaft” elleni mérközésre.

1933. április. 30., 20:32   |

1933. április 30-án az osztrák válogatott volt a magyar csapat ellenfele. A színhely az Üllői út, ahol még a pályát övező fákon is lógtak az emberek.

1933. április 30-án az osztrák válogatott volt a magyar csapat ellenfele. A színhely az Üllői út, ahol még a pályát övező fákon is lógtak az emberek. Így aztán lényegesen többen látták a meccset, mint ahányan fizettek érte… A korszak kiváló jobbszélsőjének, Markos Imrének egyik nagy fellépése volt az osztrákok elleni, a magyarok a 85. percben elért góljával mentették döntetlenre az akkoriban az olaszok mellett a legveszélyesebb ellenfélnek számító Wundermannschaft elleni ütközetet. Ez a 90 perc egyébként már a legendás debreceni csapat, a Bocskai fénykorára esett: a csatárötösben három debreceni, Markos, Teleki és az újonc Eöry (Engelhardt) Mihály játszott. Nádas Ödön a Szabó – Korányi, Bíró – Barátky, Sárosi, Lázár – Markos, Cseh II, Teleki, Eöry, Titkos tizenegyet játszatta, azaz hatan szerepeltek a több mint öt esztendővel későbbi világbajnoki döntőben pályára lépett tizenegyből! A végeredmény ezúttal 1:1 lett.